Vantage Pro2
Maximální variabilita a rozšířitelnost.

Všechny meteostanice Vantage Pro2 obsahují konzolu a venkovní víceúčelovou integrovanou senzorovou stanici (dále jen ISS), která kombinuje srážkoměr s čidlem teploty a relativní vlhkosti vzduchu a anemometrem do jednoho funkčního bloku. Vaši stanici můžete dále rozšiřovat přidáváním konzol nebo dalších speciálních stanic, senzorů a vysílačů, které jsou popsány na stranách 10 a 11 tohoto katalogu. Stanice Vantage Pro2 se dodávají jak v bezdrátové, tak i v kabelové verzi.

Vantage Pro2Vantage Pro2
1. Srážkoměr
Záchytná plocha srážkoměru stanice Vantage Pro2 splňuje doporučení Světové meteorologické organizace. Srážky jsou měřeny s rozlišením 0.2 mm.
2. Anemometr
Kombinuje měření rychlosti a směru větru. Odolné komponenty vydrží vítr o rychlosti hurikánu, ale zároveň zaznamenají už i slabý vánek. Anemometry jsou testovány ve větrném tunelu až na rychlost překračující 240 km/h (66 m/s). Anemometr může být instalován od ISS odděleně za použití 12 m kabelu (v dodávce). Další příslušenství (bezdrátové připojení anemometru) vám umožní nainstalovat anemometr na zcela jiném místě než zbytek ISS a to až 300 metrů od konzoly.
3. Montážní trojnožka
Jedna z mnoha doplňků stanice Vantage Pro2. Detaily na straně 7.
4. 24 hodinový aspirační radiační štít
Modely stanic s 24 hodinový radiačním štítem obsahují další destičky radiačního štítu doplněné tepelnou izolací a přídavný fotovoltaický panel s bateriemi, které napájí zabudovaný ventilátorek po celý den.
5. Senzor teploty a relativní vlhkosti vzduchu
Nacházejí se uvnitř radiačního štítu, který je chrání před slunečním zářením a dalšími zdroji tepla.
6. Fotovoltaický panel
Napájí stanici během dne a nabíjí vysokokapacitní kondenzátory, které napájí stanici v noci. Lithiová baterie 123A slouží jako záložní zdroj, kdykoliv je třeba. Fotovoltaický panel není součástí kabelových verzí, ty jsou napájeny kabelem z konzoly.
7. Odolný kryt elektroniky stanice
Kryt chrání elektroniku stanice před jakýmikoliv vlivy počasí.